وبلاگ

Mehrgiti NGO > پست ها > خبر > مهرگیتی اجرا می‌کند: طرح ارزشیابی کیفی در مدارس سیستان و بلوچستان
November 13, 20183:43 pm Published by Leave your thoughts

مهرگیتی اجرا می‌کند: طرح ارزشیابی کیفی در مدارس سیستان و بلوچستان

طرح ارزشیابی کیفی در مدارس یکی از طرح‌های موفق در چند سال گذشته بوده که امروز با حمایت مهرگیتی قرار است برای نخستین بار از طریق نرم‌افزار «نابو» در مدارس ابتدایی سیستان و بلوچستان اجرایی شود.


▫️نرم‌افزار «ارتباطی ارزشیابی کیفی» که توسط شرکت «نابو» تهیه شده است یک سیستم ارزشیابی است با هدف ایجاد پل ارتباطی لحظه‌ای بین مدرسه و اولیا در جهت کنترل، نظارت و رسیدگی بهنگام در امور آموزشی، پرورشی و انضباطی فرزندان که یکی از زنجیره های گم شده در موضوع آموزش و پرورش می‌باشد. این نرم‌افزار پیش از این در تعدادی از بهترین مدارس غیرانتفاعی تهران مورد استفاده قرار گرفته و موفقیت‌های خوبی کسب کرده است.

در این سیستم ارزشیابی دانش‌آموزان بر اساس فاکتورهای مختلف ارزشیابی می‌شوند و سعی بر این است که هیچ یک از فاکتورهایی که در ارزشیابی فرایند یادگیری یک دانش آموز وجود دارد فراموش نگردد. هدف از تولید این نرم‌افزار،‌ طراحی سیستمی جهت ایجاد سهولت در انتقال سریع اطلاعات عملکردی دانش آموزان، در حین حضور آن‌ها در مدرسه است.

با توجه به این موضوع مهرگیتی تصمیم گرفت تا در راستای حمایت از هوشمندسازی مدارس و ارتقای کیفیت آموزشی و به پاس موفقیت درخشان دانش‌آموزان سراوانی این طرح را در مراکز آموزشی استان سیستان و بلوچستان اجرا نماید.

بدین منظور با همکاری شرکت «نابو» و اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان مراحل اجرایی کار آغاز شده و دوره آموزش این نرم‌افزار به کارشناسان و معاونین آموزشی مدارس ابتدایی این منطقه طی دوروز در تاریخ نوزدهم و بیستم آبان ماه برگزار شد.

پیرو این تصمیم، نوزدهم و بیستم نخستین کارگاه دو روزه ارزشیابی کیفی از سوی شرکت «نابو» برگزار شد.

برادران اسکندری که از طراحان و ایده‌پردازان این نرم‌افزار هستند داوطلبانه به آموزش و اجرای این نرم‌افزار اقدام کردند. در افتتاحیه این برنامه علی‌رضا نخعی، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان حضور داشت و از برگزاری این کارگاه و اجرای این برنامه به صورت گسترده در مدارس سیستان‌وبلوچستان استقبال کرد.

مدیران حاضر در این کارگاه که از بیشتر شهرها و روستاهای سیستان‌و بلوچستان آمده بودند امیدوار بودند با اجرای این نرم‌افزار در مدارسشان بتوانند در ارتقای سطح کیفی مدارس و دانش‌آموزان اقدام کنند.

پورملایی، رییس اداره پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان هم به شدت از این طرح حمایت کرد و خانم گیتی‌نژاد را بانوی مهربانی خواند که با این اقدام راه تازه‌ای در جهت ارتقای کیفی آموزش در این استان برداشته است.

درعصر حاضر یکی از نیازهای اساسی مراکز آموزشی، با توجه به شتاب روزافزون تکنولوژی و فن‌آوری و ظهور و بروز مدارس هوشمند،‌ بهره‌مندی از نرم‌افزارهای هوشمند در مدارس است. نرم‌افزار «ارتباطی ارزشیابی کیفی» که توسط شرکت «نابو» تهیه شده است یک سیستم ارزشیابی است با هدف ایجاد پل ارتباطی لحظه‌ای بین مدرسه و اولیا در جهت کنترل، نظارت و رسیدگی بهنگام در امور آموزشی، پرورشی و انضباطی فرزندان که یکی از زنجیره های گم شده در موضوع آموزش و پرورش می‌باشد.

عکس‌های برگزاری کارگاه آموزشی ارزشیابی کیفی در استان سیستان و بلوچستان

به اشتراک گذاری:

Categorised in: ,

This post was written by admin


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × three =